۵ روش کاربردی تشخیص طلای اصل از بدل

۲۱ اسفند ۱۴۰۰
یکی از مشکلات بسیار مهم اکثر خریداران طلا تشخیص طلای اصل از بدل  می باشد که باید در هنگام خرید به اصل بودن طلا توجه کرد به همین منظور ما در این مقاله به بررسی ۵ روش کاربردی تشخیص طلای اصل از بدل می پردازیم.

یکی از مشکلات بسیار مهم اکثر خریداران طلا تشخیص طلای اصل از بدل  می باشد که باید در هنگام خرید به اصل بودن طلا توجه کرد به همین منظور ما در این مقاله به بررسی ۵ روش کاربردی تشخیص طلای اصل از بدل می پردازیم.

تشخیص اصل بودن طلا با سنگ محک

یکی از ۵ روش کاربردی تشخیص طلای اصل از بدل استفاده از سنگ محک است که باید ابتدا سنگ محک را روی میز بگذارید و طلا را به صورت سفت و محکم  بر روی سنگ محک بمالید که اگر رد به جا مانده طلایی پر رنگ باشد یعنی طلا اصل است ولی اگر جای آن کم رنگ بود یعنی روکش طلا دارد یا بدلی است که سنگ محک نشان دهنده اصل بودن طلا و بدلی بودن آن را نشان می دهد و بسیار کارایی دارد و در اکثر طلافروشی ها مشاهده می شود.

تشخیص طلای اصل با توجه به اعداد حک شده

یکی دیگر از ۵ روش کاربردی تشخیص طلای اصل از بدل توجه به اعداد حک شده روی طلا می باشد که دارای کدهای ۳۷۵ ، ۵۰۰ ، ۹۹۹ ، ۹۱۶ ، ۹۵۸ ، ۷۵۰ ، ۵۸۵ و ۵۸۳ می باشد که اگر غیر از این کدها باشد یعنی طلا اصل نیست و بدلی است به همین منظور شما می توانید برای خرید زیورآلات طلا با تاج گلد ارتباط برقرار کنید و طلای اصل خریداری کنید.

تشخیص اصل بودن طلا توسط ظرف سرامیکی

یکی دیگر از ۵ روش کاربردی تشخیص طلا از بدل استفاده از ظرف سرامیکی است که لعاب نداشته باشد و اگر طلا را بر روی آن بکشید باید رد به جای مانده طلایی رنگ باشد که نشان دهنده اصل بودن طلا است و اگر رد به جا مانده به رنگ طوسی یا سیاه بود یعنی اینکه نقره است.

تشخیص اصل بودن طلا به وسیله آهن ربا

یکی از ۵ روش کاربردی تشخیص طلای اصل از بدل استفاده از آهن ربا می باشد . چون یک آهن ربا نمی تواند طلا یا نقره را جذب کند و اگر روی زیورآلات طلا بکشند جذب آهن ربا نمی شود پس بهتر است که با یک آهن ربا طلای خود را چک کنید و از اصل بودن آن مطمئن شوید.

تشخیص اصل بودن طلا با اسید نیتریک

یکی دیگر از ۵ روش کاربردی تشخیص طلای اصل از بدل استفاده از اسید نیتریک است که اگر طلا شما اصل باشد وقتی یک قطره اسید نیتریک در ظرف فولادی بریزید هیچ واکنشی ایجاد نمی کند ولی اگر رنگ قطره اسید سبز یا قهوه ای شد آن طلا تقلبی است که این روش هم بسیار کاربردی است .

نکات مهم هنگام خرید طلای اصل

هنگام خرید زیورآلات طلا مانند دستبند طلا زنانه حتما باید فاکتور دریافت کنید که روی سر برگ آن مشخصات طلا یا جواهر نوشته شده باشد چون فاکتور در زمان فروش بسیار مهم است و نشان می دهد که طلا بدلی و تقلبی نیست .

همچنین کد طلای 1۸ عیار بر روی طلا حک شده باشد که اگر حروف GP  برروی آن حک شده باشد نشانگر روکش طلا است و از جنس طلا نمی باشد و تقلبی است به همین منظور برای خرید زیورآلات طلا شما می توانید به سایت تاج گلد مراجعه و با کارشناسان گالری به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید.

خرید طلای اصل از تاج گلد

برای خرید زیورآلات طلای اصل شما می توانید از طلای شاخص یا طلای شاهد استفاده کنید یعنی اینکه طلای شاخص یا شاهد از عیار طلا و اصل بودن آن اطمینان کامل دارید و به همین دلیل است که طلا را با طلای شاخص مقایسه می کنند و در اکثر طلافروشی ها از طریق طلای شاخص طلا فروخته و یا خریداری می شود .

همچنین اگر شما بخواهید  به صورت آنلاین طلا خریداری کنید ابتدا باید ببینید که آن سایت دارای مجوز قانونی است و جزو اتحادیه طلافروشان باشد و نشان اعتماد الکترونیک داشته باشد و هر کدام از محصولات شناسنامه دار و گارانتی داشته باشد که به همین منظور شما می توانید به سایت تاج گلد مراجعه و نحوه خرید این طلاها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

۵ روش کاربردی تشخیص طلای اصل از بدل را بیان کردیم که با توجه به این روش ها شما طلای اصل را از بدل تشخیص می دهید و با اطمینان خاطر می توانید طلا خریداری کنید  به همین منظور برای خرید زیورآلات طلا شما می توانید با تاج گلد ارتباط و از نحوه سفارش طلای اصل اطلاع حاصل کنید.

عضویت در خبرنامه تاج
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادهای تاج، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.