۵ راه برای تشخیص طلای تقلبی

۳ مرداد ۱۴۰۱
یکی از ۵ راه برای تشخیص طلای تقلبی استفاده از اسید می باشد که طلا در تماس با اسید فوری تغییر رنگ می دهد.البته این روش به طلا آسیب می رساند چون اسید باعث خوردگی طلا می شود و معمولا این روش به زیورآلات طلا آسیب می رساند.

یکی از مشکلات اکثر خریداران طلا تشخیص طلای اصل از تقلبی می باشد که به همین دلیل یا از خرید طلا ترس و واهمه دارند یا اصلا طلا خریداری نمی کنند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی ۵ راه برای تشخیص طلای تقلبی می پردازیم.

 

تشخیص اصل بودن طلا با اسید

 

یکی از ۵ راه برای تشخیص طلای تقلبی استفاده از اسید می باشد که طلا در تماس با اسید فوری تغییر رنگ می دهد. فقط کافی است که یک قطره اسید بر روی طلا بریزید که اگر اصل باشد به رنگ قرمز ، قهوه ای یا سبز تغییر می کند و اگر رنگ آن تغییر نکرد آن طلا تقلبی است.

البته این روش به طلا آسیب می رساند چون اسید باعث خوردگی طلا می شود و معمولا این روش به زیورآلات طلا آسیب می رساند.

 

 

تشخیص اصل بودن طلا به وسیله یخ

 

طلا و نقره رسانای الکتریسته قوی هستند و همچنین رسانای گرمایی خوبی هم دارند که اگر شما یک تکه یخ را بر روی طلا قرار دهید سرعت ذوب یخ را مشاهده می کنید که این خاصیت نشان دهنده اصل بودن طلا است و با این آزمایش شما به راحتی می توانید طلای تقلبی را از طلای اصل تشخیص دهید.

 

اعداد حک شده بر روی طلا را بررسی کنید

 

یکی دیگر از روش های مهم برای تشخیص طلای اصل از تقلبی اعداد حک شده بر روی زیورآلات طلا می باشد که این اعداد شامل کدهای مختلفی است مانند ۳۷۵ ، ۵۰۰ ، ۹۹۹ ، ۹۵۸ ، ۹۱۶ ، ۷۵۰ ، ۵۸۵ و ۵۸۳ که بر روی اکثر طلاهای اصل این کدها حک شده است.

 اگر این کدها وجود نداشت طلا تقلبی است. البته طلای ۱۸ عیار دارای کد ۷۵۰ می باشد که این کد هم بر روی اکثر طلاهای ۱۸ عیار حک شده است که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان تاج گلد ارتباط و مشاوره بگیرید چون کارشناسان تاج گلد آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

 

طلا را بر روی سطح سرامیکی بکشید

 

بیشتر فلزات مانند فلز برنج شبیه به فلز طلا می باشد که اکثر افراد سودجو و کلاهبردار آن را جایگزین طلا می کنند که به همین دلیل شما می توانید برای تشخیص طلا از برنج آن را روی سطح سرامیکی بکشید.

 چون طلا دارای بافت نرم تر از برنج است روی سطح آن خش ایجاد می شود که به همین صورت اصل بودن طلا را مشاهده می کنید که در اکثر طلا فروشی های معتبر برای خرید و فروش طلا از این روش استفاده می کنند.

 

برای تشخیص طلای اصل از تقلبی آن را گاز بگیرید

 

یکی دیگر از ۵ راه برای تشخیص طلای تقلبی این است که آن را گاز بگیرید. اکثر قهرمانان ورزشی وقتی مدال طلا خود را جایزه می گیرند آن را گاز می گیرند که برای شناخت اصل بودن آن طلا می باشد. طلا به دلیل ساختار و ویژگی هایی که دارد جای دندان روی آن باقی می ماند که با کمی دقت می توانید آن را مشاهده کنید.

 

 

نکات مهم در هنگام خرید طلای اصل از تقلبی

 

بهترین روش خرید زیورآلات طلا این است که از طلا فروشی های که معتبر هستند طلا خریداری کنید تا تشخیص طلا برای شما مشکل ایجاد نکند.

در هنگام خرید حتما فاکتور طلا را که قیمت هر گرم طلا ، اجرت ، وزن ، ساخت و غیره است را دریافت کنید. همچنین به کدهای طلا که بر روی طلا حک شده است توجه کنید و عیار طلا را دقت کنید. 

اگر قصد خرید اینترنتی طلا را دارید حتما از معتبر بودن طلا فروشی اطمینان حاصل کنید و فاکتور خرید را دریافت کنید و بر اساس سایز و اندازه دقیق طلای خود را انتخاب کنید  که به همین منظور شما می توانید به سایت تاج گلد مراجعه و نحوه خرید انواع گردنبند طلا ارزان را مشاهده نمایید.

 

سخن پایانی

 

۵ راه برای تشخیص طلای تقلبی را بیان کردیم و چون طلا فلزی گرانبها، با ارزش، بسیار مقاوم، انعطاف پذیر، ظاهری زیبا و شیک دارد اکثر افراد از آن استقبال بسیاری می کنند و بهتر است که در هنگام خرید دقت کنید تا اصل آن را خریداری کنید که به همین منظور شما می توانید با تاج گلد ارتباط و از نحوه سفارش این زیورآلات طلا اطلاع حاصل کنید.

 جهت خرید دستبند طلا زنانه کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه تاج
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادهای تاج، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.