انواع زنجیر طلا

۲۰ تیر ۱۴۰۱
یکی از پر فروش ترین انواع زنجیر طلا زنجیر کابلی است که در فرانسه به معنی طناب است و جزو ساده ترین مدل های زنجیر می باشد . این زنجیر از نوع زنجیر کلاسیک است و به صورت اتصال حلقه های بیضی شکل که یک اندازه هستند و در دل هم قرار گرفته شده است . این مدل زنجیر بسیار شیک و جذاب است و در گردن نمای خاصی دارد و قیمت آن از زنجیرهای دیگر گرانتر است .

زنجیر طلا یکی از اکسسوری های متنوع و زیبا است که هیچ وقت از مد نمی افتد و با توجه به سلیقه هر شخصی آن را می توان خریداری کرد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی انواع زنجیر طلا می پردازیم.

مطالب مرتبط: انواع آویز گردنبند چگونه است؟

انواع زنجیر طلا

زنجیر کابلی Link chain

یکی از پر فروش ترین انواع زنجیر طلا زنجیر کابلی است که در فرانسه به معنی طناب است و جزو ساده ترین مدل های زنجیر می باشد . این زنجیر از نوع زنجیر کلاسیک است و به صورت اتصال حلقه های بیضی شکل که یک اندازه هستند و در دل هم قرار گرفته شده است . این مدل زنجیر بسیار شیک و جذاب است و در گردن نمای خاصی دارد و قیمت آن از زنجیرهای دیگر گرانتر است .

زنجیر کورب Curb chain

یکی از زیباترین زنجیرهای که به معنای شاخه چوبی خمیده است و در ایران به نام طرح کارتیر معروف است . این زنجیر از نظر شکل ظاهری دارای دانه های موج دار و منحنی شکل به هم متصل شده است و دارای حالتی مسطح است . این مدل زنجیر یکی از انواع زیورآلات طلا است که هم خانم ها و هم آقایان از آن استفاده می کنند و جزو زنجیرهای مدرن و کلاسیک است.

curb زنجیر

زنجیر فیگارو Figaro chain

زنجیر فیگارو از نوع زنجیرهای مدرن است که به صورت تسمه ای است و برای اولین بار در ایتالیا توسط فردی به نام فیگارو ساخته شد که شکل ظاهری آن بعد دو یا سه حلقه دایره ای شکل و یک حلقه بیضی شکل دارد که اندازه حلقه های دایره ای از بیضی کوچکتر است . این زنجیر به عنوان زنجیر کارتیر ترکیبی هم معروف است که به همین منظور برای خرید انواع زیورآلات طلا شما می توانید با تاج گلد ارتباط برقرار کنید.

زنجیر رولو Rolo chain

این زنجیر بسیار شیک و ساده است و شبیه به زنجیر کابلی است ولی حلقه های آن گرد و یکسان است و ساختار آن پیچیده است . در این مدل حلقه ها نسبت به هم زاویه ۱۸۰ درجه دارند. این زنجیرها با حلقه کوچک مناسب خانم ها و با حلقه بزرگ مناسب آقایان می باشد.

زنجیر لنگری ، دریایی، دامبو  Anchor chain

این نوع زنجیر شبیه به لنگر کشتی است که دارای حلقه های بیضی شکل است و هر کدام از این حلقه ها دارای یک نوار باریک افقی در مرکز خود می باشند که هم به صورت مسطح و هم به صورت حجمی ساخته می شوند . نوار حلقه وسط این زنجیرها باعث افزایش مقاومت زنجیر می شود و به علت اینکه بسیار حجیم و بزرگ است بیشتر آقایان از آن استفاده می کنند.

زنجیر پاپکورن

یکی دیگر از انواع زیورآلات طلا که بسیار وزن کم و ساختار لوله ای شکل دارد زنجیر پاپکورن است که یک زنجیر صاف و ماری شکل به وسیله اتصال دانه های ریز  که به شکل پاپکورن است به وجود آمده است . این نوع زنجیر جزو زنجیرهای از نوع بافت می باشد که بسیار لوکس و شیک پسند است .

زنجیر بیزانس

این نوع زنجیر متعلق به سبک زیورآلات در زمان امپراتور روم شرقی و بیزانس است که ساختار آن در هم تنیده و دارای الگویی پیچیده است و شکل لوله ای دارد . این نوع زنجیر برای مناسبت های خاص و مهمانی های رسمی برای خانم ها گزینه بسیار مناسبی می باشد.

زنجیر امگا Omega chain

این زنجیر از پیوستن صفحات مسطح و صاف درست می شود که ظاهر آن بسیار براق است و جزو زنجیرهای از نوع براق و صیقلی می باشد . این نوع زنجیر انعطاف پذیر نیست و به راحتی شکسته می شود . از این نوع زنجیر به خاطر درخشندگی و براق بودن بسیاری از خانم های شیک پوش برای مهمانی ها از آن استفاده می کنند.

زنجیر طنابی

یکی دیگر از انواع زنجیر طلا زنجیر طنابی است که جزو زنجیرهای سنگین است و ساختار آن بسیار محکم و مانند طناب است که از دو رشته طناب به هم پیچیده شده ساخته می شود . این نوع زنجیر به خاطر طراحی خاصی که دارد بسیاری از خانم ها از آن استقبال کرده اند و جزو زنجیرهای طرح بافت می باشند.

برای خرید گردنبند طلا ارزان کلیک کنید.

زنجیر اسپیگا یا خوشه گندم

زنجیر اسپیگا از خوشه های گندم که به صورت بیضی هستند تشکیل می شود ‌که همه در یک جهت و در یک راستا در هم تنیده شده است و ظاهر آن شبیه به خوشه گندم است . این زنجیر هم با آویز و هم بدون آویز است که جزو بهترین زنجیرها می باشد.

زنجیر کبریتی Match chain

زنجیر کبریتی یکی دیگر از انواع زیورآلات طلا برای آقایان است که هم به صورت تکی و یا با آویز استفاده می شود و دارای عرض و پهناهای مختلفی است و این زنجیر دارای طرح خاص و متفاوت از دیگر زنجیرها است.

زنجیر سنگاپوری Singapore chain

این نوع زنجیر از سبک کلاسیک و بافت تشکیل شده است و همچنین از ترکیب دو زنجیر کورب و طنابی تشکیل می شود و ظاهر آن پیچیده می باشد و دارای دوام و استحکام بالایی است که به همین منظور شما می توانید به سایت تاج گلد مراجعه و  نحوه خرید و سفارش این محصولات را مشاهده نمایید.

زنجیر تیغه ماهی  Herring bone chain

زنجیر تیغه ماهی از کنار هم قرار گرفتن شکل v  درست شده است و ساختار آن مسطح و شبیه به تیغه ماهی است و بسیار شیک و جذاب است و مناسب هم آقایان و خانم ها می باشد.

زنجیر جعبه ای Box chain

زنجیر جعبه ای دارای پیوندهای مربعی شکل است که یک ساختار صاف و چهار گوش دارد که هم با آویز و هم بدون آویز استفاده می شود و مناسب پلاک هم می باشد و بسیار شیک و کاربردی است.

زنجیر ماری Snake chain

این زنجیرها دارای شکل مسطح و موجی است که مانند پوست مار به هم پیوند داده شده است . انعطاف پذیری آن بالا و بسیار شیک و ظریف است و درخشندگی آن قابل توجه است و یکی از بهترین گزینه ها برای خانم های شیک پوش است . این نوع زنجیر جزو زنجیرهای سبک و براق و صیقلی است.

زنجیر توپی Ball chain

زنجیر توپی دارای توپ های کره ای شکل با یک میله ظریف به هم متصل شده است . ضخامت مهره ها یا کره ها بین ۱ تا ۲ میلی متر است و از بهترین زیورآلات طلا برای مردان می باشد.

 

سخن پایانی

انواع زنجیر طلا را بیان کردیم که این زنجیرها بسیار جذاب و شیک هستند که به همین منظور شما می توانید برای خرید انواع زیورآلات طلا با تاج گلد ارتباط از نحوه خرید اطلاع حاصل کنید.

عضویت در خبرنامه تاج
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادهای تاج، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.