النگو طلا فنری بهتر است یا النگوی خشک؟

۲۲ فروردین ۱۴۰۱
النگوی طلا از دیرباز مورد علاقه بسیاری از خانم ها بوده است و جزو یکی از بهترین اکسسوری ها و زیورآلات طلا می باشد که استفاده از هر نوع مدل النگو بستگی به استایل و سلیقه شخصی افراد دارد که این النگوها دارای دو مدل فنری و خشک هستند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی النگوفنری بهتر است یا خشک می پردازیم.

النگو طلا فنری بهتر است یا النگوی خشک؟ النگوی طلا از دیرباز مورد علاقه بسیاری از خانم ها بوده است و جزو یکی از بهترین اکسسوری ها و زیورآلات طلا می باشد که استفاده از هر نوع مدل النگو بستگی به استایل و سلیقه شخصی افراد دارد که این النگوها دارای دو مدل فنری و خشک هستند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی النگوفنری بهتر است یا خشک می پردازیم.

 

النگو فنری چیست؟

النگوی فنری النگویی است که بسیار منعطف است و با فشار آوردن به آن به حالت اولیه خود برمی گردد و احتمال شکسته شدن در آن کمتر است . این مدل النگو دارای طرح های مختلفی است و به صورت تکی یا تک پوش می توان از آن استفاده کرد. النگوی فنری یکی از انواع زیورآلات طلا است که بین خانم ها طرفدار بسیاری دارد و این النگوها به صورت ریز و درشت طراحی می شوند و طرح درشت و پهن آن دارای استحکام بالایی است و در مقابل ضربه بسیار مقاوم است. البته باید به این نکته توجه کنید که در هنگام خرید وزن فنر بر روی وزن طلا محاسبه نشود . رنگ طلا این النگو فنری هم به رنگ زرد و سفید یا ترکیبی از این دو رنگ می باشد.

 

النگو خشک چیست ؟

در مورد النگوهای خشک می توان گفت که این النگوها قابلیت انعطاف پذیری ندارند و احتمال شکسته شدن آنها بسیار زیاد است و این نوع مدل النگو برای افرادی که استایل کلاسیک دارند بسیار مناسب است و از این نوع زیورآلات طلا می توان به صورت چند تایی در کنارهم استفاده کرد . این مدل النگوی خشک به دلیل اینکه فنر ندارد در موقع استفاده باید بسیار دقت کرد که دست شما را اذیت نکند که به همین منظور برای انتخاب انواع النگو و زیورآلات طلا شما می توانید با کارشناسان تاج گالری به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و مشاوره بگیرید.

 

النگو طلا فنری بهتر است یا النگوی خشک؟

در مورد اینکه النگوی فنری بهتر است یا خشک بیشتر به سلیقه افراد بستگی دارد یعنی اگر استایل شما اسپرت و مدرن است بیشتر النگو فنری برای شما مناسب است ولی اگر دنبال استایل کلاسیک و سنتی هستید بهتر است النگوی مدل خشک را انتخاب کنید چون به سبک استایل شما می خورد و مناسب است.

 

راهنمایی در مورد خرید انواع النگو طلا

ما اینجا چند مورد از نکات راهنمایی جهت ساده تر شدن خرید النگو را بیان می کنیم:

 

جنس النگو

یکی از موارد بسیار مهم در خرید النگوفنری یا خشک جنس النگو است که چون طلای خالص نرم است و هرچه میزان عیار طلا بیشتر باشد امکان تغییر شکل دادن آن بیشتر است پس یکی از دلایل شکسته شدن النگوها جنس آن می باشد.

 

سایز النگو طلا

یکی دیگر از موارد بسیار مهم که در هنگام خرید النگو باید به آن توجه کرد سایز النگو است که باعث شکسته شدن یا گم شدن النگو می شود . النگوی باید انتخاب کرد که متناسب با سایز دست شما باشد . چون بزرگ بودن یا کوچک بودن باعث شکستگی و تغییر حالت النگو می شود.

 

وزن النگو طلا

در زمان خرید النگوفنری باید توجه کنید که وزن النگو را با وزن فنر با هم محاسبه نکنند .

ضربه یا کشیدگی

اگر النگوی شما از نوع النگو خشک باشد با یک ضربه و کشیدگی دچار شکستگی می شود و تغییر شکل پیدا می کند که باید به طلاسازی آن را ترمیم و تعمیر کند و به شکل اولیه برگردد.

 

فرسودگی زیورآلات طلا

همه زیورآلات طلا بعد از مدتی فرسوده می شوند و باید آنها را ترمیم کرد و یکی از دلایل اینکه النگوها شکسته می شود به علت استفاده طولانی مدت می باشد.

 

النگوهای باریک و ظریف

النگوهای باریک و ظریف خیلی زود شکسته می شوند و باید مراقب این نوع النگوها باشید ولی النگوهای فنری و پهن در مقایسه با النگوهای ظریف و باریک بسیار مقاومت بالایی دارند .

 

خرید آنلاین انواع النگو طلا

برای خرید انواع النگوفنری یا خشک شما می توانید جدیدترین مدل ها و انواع زیورآلات طلا را از تاج گالری به صورت آنلاین خریداری کنید و یا به سایت تاج گالری مراجعه و نحوه خرید این گونه طلاها را مشاهده نمایید.

 

سخن پایانی

النگوفنری بهتر است یا خشک را بررسی کردیم و النگوهای فنری یکی از انواع زیورآلات طلا می باشد که تنوع  آن و طرح های آن بسیار زیاد است و مقاومت بالایی دارد در صورتی که مقاومت النگو خشک کمتر است  که به همین منظور شما می توانید با تاج گالری ارتباط و از نحوه خرید این طلاها اطلاع حاصل کنید.

عضویت در خبرنامه تاج
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادهای تاج، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.