پابند طلا چیست؟

۱۰ خرداد ۱۴۰۱
پابند جزو زیورآلات طلا هستند و انتخاب و طرح آن بسیار به پاها زینت می بخشد و می تواند از سنگ ها و جواهرات زینتی هم برای پابند استفاده کرد و با توجه به سایزبندی برای همه سنین قابل استفاده می باشد

پابند طلا چیست؟ از سالیان بسیار قدیم پابند در بین خانم ها بسیار رواج داشته است و به عنوان یک نماد در فرهنگ های مختلف از آن استفاده می شود که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی پابند طلا چیست می پردازیم.

 

پابند طلا یا خلخال چیست ؟

در مورد پابند طلا می توان به    معنای لغوی این لغت که به معنی شیفته کردن و اسیر کردن می باشد ، اشاره کرد که این پابند یک  نوع زیورآلات طلا است که در مچ پا بسته می شود . پابند یا خلخال در قدیم بین دختران جنوب شرقی آسیا بسیار رواج داشته است ولی امروزه در سراسر دنیا از این زیورآلات متنوع استفاده می شود . پابند در فرهنگ های مختلف نماد متفاوتی دارد مثلا اگر به پای چپ پابند یا خلخال بسته شود نماد متاهل بودن است و اگر به مچ پای راست بسته شود یعنی او مجرد است و اگر به دو تا مچ پا بسته شود یعنی او در رابطه است ولی متعهد نیست . البته در کشور ایران هیچ نماد فرهنگی پابند ندارد و شما می توانید به مچ هر دو پا پابند ببندید که برای خرید هر گونه پابند شما می توانید با تاج گالری ارتباط برقرار کنید.

فواید استفاده از پابند طلا چیست ؟

در مورد  فواید این نوع زیورآلات می توان گفت که شامل حفظ انرژی مثبت در بدن می باشد که از طریق پاهای خود تبادل انرژی انجام می گیرد و امروزه از پابند نقره بسیار استفاده می شود چون دارای بار مثبت زیادی است و انرژی از دست رفته شما را به بدن شما برمی گرداند.

از فواید دیگر این اکسسوری طلا از بین بردن مشکلات هورمونی است که استفاده از این نوع زیورآلات باعث افزایش گردش خون و جلوگیری از مشکلات هورمونی و چاقی و غیره می شود .

از فواید دیگر تورم پا و درد پا را کاهش و کمتر می کند و در اصل تسکین می دهد و همچنین استفاده از این پابندها باعث زیبایی ظاهری و آراستگی پا می شود که به همین منظور برای خرید این زیورآلات طلا شما می توانید با تاج گالری ارتباط برقرار کنید کارشناسان تاج گالری به صورت آنلاین آماده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز می باشند.

نحوه تعیین اندازه استاندارد پابند

  برای نحوه اندازه گیری آن ابتدا باید با یک متر دور مچ پا را اندازه بگیرید و این اندازه گیری درست و صحیح روی سطح مچ پا باشد و اگر بر فرض عدد ۲۳ بدست آمد آن را به اضافه عدد۱ کنید یعنی ۲۴ که این عمل باعث می شود که پابند تنگ نشود . البته باید توجه کنید که اگر سایز مچ پای شما دو سایز مختلف بود سایز بزرگتر را انتخاب کنید که تنگ نباشد که به همین منظور برای خرید انواع پابند طلا شما می توانید به سایت تاج گالری مراجعه کنید و نحوه خرید و قیمت این زیورآلات را مشاهده نمایید.

نکات مهم هنگام استفاده از پابند

ابتدا پابند طلا را با لباس خود ست کنید و لباسی را استفاده کنید که مچ پا پوشیده نباشد و انواع دامن و شلوارک گزینه بسیار مناسبی برای نشان دادن پابند می باشد . یکی دیگر از نکات مهم هنگام استفاده پابند باید اندازه و سایز مچ پا باشد  که باعث گشادی یا تنگی نشود .

 

نکات مهم هنگام خرید پابند که باید به آن دقت کرد

در مورد خرید این مدل طلا و زیورآلات باید به این نکات اشاره کرد : ابتدا اندازه مچ پا بسیار مهم است که طبق استاندارد باید خرید کرد و بعد سالم بودن پابند مهم است که به پای شما آسیب نرساند و عملکرد قفل هم دارای اهمیت بسیاری می باشد که اگر قفل باز شود و خراب باشد باعث گم شدن پابند می شود که به همین منظور برای خرید انواع پابند شما می توانید به سایت تاج گالری مراجعه و نحوه خرید این زیورآلات طلا را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

پابند طلا چیست را بررسی کردیم که پابند جزو زیورآلات طلا هستند و انتخاب و طرح آن بسیار به پاها زینت می بخشد و می تواند از سنگ ها و جواهرات زینتی هم برای پابند استفاده کرد و با توجه به سایزبندی برای همه سنین قابل استفاده می باشد که به همین منظور شما می توانید با تاج گالری ارتباط و از نحوه سفارش این طلاها اطلاع حاصل کنید.

عضویت در خبرنامه تاج
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادهای تاج، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.