روش های نگهداری از زیورآلات طلا

۱۴ فروردین ۱۴۰۱
همانطور که می دانید زیورآلات طلا واکنش بسیار کمی با عناصر و مواد شیمیایی دارند ولی به مرور زمان کدر می شود که باید آن را تمیز کرد به همین منظور ما در این مقاله به بررسی روش های نگهداری از زیورآلات طلا می پردازیم.

همانطور که می دانید زیورآلات طلا واکنش بسیار کمی با عناصر و مواد شیمیایی دارند ولی به مرور زمان کدر می شود که باید آن را تمیز کرد به همین منظور ما در این مقاله به بررسی روش های نگهداری از زیورآلات طلا می پردازیم.

از جعبه جواهرات استفاده کنید

یکی از روش های نگهداری از زیورآلات طلا استفاده از جعبه جواهرات می باشد . سعی کنید که جواهرات و طلاهای خود را به صورت جداگانه در جعبه قرار دهید تا به هم گره خورده نشود و زنجیرها آسیب نبینند . همچنین زیورآلات طلا را با بدلیجات در یک جعبه قرار ندهید و آنها را جداگانه بگذارید چون ممکن است رنگ و براق بودن خود را از دست بدهند و از گرد و غبار هوا دور نگهداری کنید.

طلاهای خود را در معرض لوازم آرایشی قرار ندهید

یکی دیگر از موارد و روش های نگهداری از زیورآلات طلا این است که گردنبند ، دستبند ، انگشتر و نیم ست خود را در حین تماس با عطر و ادوکلن و لوازم آرایشی براق بودن و درخشان بودن خود را از دست می دهند و کدر و تیره می شوند و به همین دلیل شما باید آنها را آبکاری طلا کنید و جلای از دست رفته را به طلا برگردانید پس بهتر است که طلاهای خود را در هنگام استفاده از لوازم آرایش تمیز کنید تا همیشه درخشان باشند.

همیشه از زیورآلات طلا استفاده نکنید

یک نمونه دیگر از روش های نگهداری از زیورآلات طلا این است که برای اینکه طلاهای شما رنگ ثابت و براق داشته باشد نباید به طور مداوم از آنها استفاده کنید و بهتر است هنگام خوابیدن یا استحمام طلای خود را باز کنید چون هنگام خوابیدن ممکن است باعث شکستگی ، ترک خوردن و آسیب دیدن به زیورآلات شود پس می توانید آنها را بعد از خواب استفاده کنید.

طلاهای خود را بعد از استفاده تمیز کنید

یکی دیگر از روش های نگهداری زیورآلات طلا این است که همیشه بعد از استفاده از طلا آن را تمیز کنید چون بعد از هر بار استفاده از کرم و لوازم آرایشی با پوست و عرق ترکیب می شود و روی گردنبند ، دستبند و انگشتر باقی می ماند پس حتما بعد از هر بار استفاده زیورآلات خود را تمیز کنید و یا آن را بشویید به همین منظور شما می توانید برای خرید زیورآلات طلا و جواهر با کارشناسان تاج گالری ارتباط برقرار کنید .

دور نگه داشتن طلاها از رطوبت و نور آفتاب

زیورآلات و جواهرات خود را باید از معرض نور مستقیم آفتاب و یا رطوبت دور نگهداری کنید چون باعث واکنش شده و دچار تغییرات ظاهری و تیره رنگ شدن طلا می شود که بهترین روش استفاده از کیسه های نخی است و بعد آنها را در جعبه جواهرات قرار دهید.

خارج کردن زیورآلات در هنگام استفاده از استخر و دریا

یکی دیگر از روش های نگهداری زیورآلات طلا این است که هنگام استفاده از استخر و دریا آنها را از گردن و دست خود خارج کنید چون آب استخر دارای کلر زیاد است و باعث کدر شدن طلا می شود و آب دریا هم به علت اینکه نمک زیاد دارد باعث خوردگی طلاها می شود به همین منظور برای خرید این زیورآلات شما می توانید به سایت تاج گالری مراجعه کنید .

دور نگهداشتن طلا و جواهرات از مواد شیمیایی و شوینده های قوی

یک نمونه دیگر از روش های نگهداری زیورآلات طلا دور نگه داشتن از شوینده های قوی و مواد شیمیایی می باشد مانند شوینده های وایتکس ، صابون و غیره که آسیب جدی به طلا و جواهرات می زند و آنها را کدر و تیره می کند و باعث از بین رفتن درخشندگی طلا و جواهرات می شود . پس برای تمیز کردن آنها شما می توانید از شوینده های ضعیف استفاده کنید و بعد آن را با حوله و یا دستمال نرم خشک کنید تا همیشه درخشندگی و زیبایی داشته باشد.

خرید انواع زیورآلات طلا از تاج گالری

در این مقاله انواع روش های نگهداری از زیورآلات طلا را به شما معرفی کردیم تا زیورآلات شما دچار صدمه و آسیب نشود به همین منظور شما می توانید برای خرید زیورآلات به سایت تاج گالری مراجعه و نحوه خرید و قیمت ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

روش های نگهداری از زیورآلات طلا بسیار مهم می باشد چون نگهداری صحیح از طلا و جواهرات باعث افزایش طول عمر طلا و از هر گونه تغییر رنگ و کدر شدن در امان می مانند به همین منظور شما می توانید با تاج گالری ارتباط و از نحوه سفارش طلا و جواهرات اطلاع حاصل کنید.

عضویت در خبرنامه تاج
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادهای تاج، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.