تفاوت طلای سفید با طلای زرد در چیست؟

۱۰ فروردین ۱۴۰۱
از تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست، می توان به شیوه ساخت آلیاژ آن اشاره کرد که برای ساخت طلای سفید و طلای زرد ...

طلای زرد و طلای سفید در صنعت جواهرسازی بسیار محبوب هستند و زیورآلات طلا طرفداران بسیاری دارند و عیار طلا در تولید رنگ های طلا نقش بسیار مهمی دارد به همین منظور ما در این مقاله به بررسی تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست می پردازیم.

تفاوت طلای سفید با طلای زرد

از تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست، می توان به شیوه ساخت آلیاژ آن اشاره کرد که برای ساخت طلای سفید و طلای زرد از آلیاژهای مختلفی استفاده می شود و میزان خلوص این زیورآلات طلا زیاد است و از نظر رنگ که رنگ سفید یا زرد بستگی به سلیقه شخصی افراد دارد و دوام و نگهداری طلای زرد به خاطر خاصیت شکنندگی فوراً آسیب می بیند.

ولی طلای سفید سخت تر است و شکنندگی در آن کمتر است و طلای سفید باعث ایجاد حساسیت می شود ولی در استفاده طولانی مدت هر دو طلا باید پرداخت و ترمیم شوند.

تفاوت قیمت طلای سفید و طلای زرد

یکی از تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست قیمت آن است که قیمت زیورآلات طلا به عوامل زیادی بستگی دارد مانند دستمزد ساخت، قیمت روز طلا، هزینه کلی جواهرات، قیمت سنگ های زینتی و عیار آن است.

بنابراین در افزایش قیمت طلای سفید و زرد این عوامل دخالت دارد و به عنوان مثال می توان گفت که در طلای ۱۸ عیار به دلیل خلوص بالا هزینه کلی ساخت بیشتر می شود و همچنین به دلیل سختی کار با طلای سفید دستمزد آن بیشتر است و قیمت آن بالا می رود.

طلای سفید چیست؟

یکی از تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست ترکیب آن با یک فلز سفید رنگ است که آلیاژهای بکار رفته در طلای سفید شامل پالادیوم، روی، مس، نیکل، منگنز و نقره است و برای رنگ اصلی طلای سفید از روکش کردن فلز رودیم استفاده می‌شود که باعث درخشندگی طلا است.

بنابراین طلای سفید آلیاژی از طلا است که با ترکیب فلزات سفید رنگ همراه است البته برای ساخت زیورآلات طلای سفید از پلاتین و نقره استفاده می شود.

طلای زرد چیست؟

یکی از تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست این است که طلای زرد از آلیاژ طلای خالص با نقره، مس و روی ساخته می شود و عیار آن در بازار ۲۴ و متداول ترین آن عیار ۱۸ است که هر چه عیار طلا بالاتر باشد میزان خلوص آن بیشتر می شود.

مزایای طلای سفید

در تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست مزایای طلای سفید را بررسی می کنیم که این طلا ظاهری درخشنده و شیک و جوان پسند دارد و این زیورآلات طلا زمانی که با سنگ های قیمتی ترکیب می شود ظاهری درخشان از خود نشان می دهد و طیف رنگی آن سرد است و با اکثر رنگ پوست مطابقت دارد.

البته ما در کورد مطابقت طلا با رنگ پوست مقاله ای را منتشر کرده ایم که راهنمای مناسبی برای شما در خرید طلا خواهد بود.

در هنگام استفاده از طلای سفید در بعضی از افراد باعث آلرژی و حساسیت می شود آن هم به علت وجود فلز نیکل است به همین منظور شما می توانید برای خرید زیورآلات طلا به سایت تاج گالری مراجعه فرمایید.

مزایای طلا زرد

برای اینکه بدانیم تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست باید با مزایای طلای زرد آشنا شویم.

این نوع زیورآلات طلا دارای خلوص بالا هستند و نیازی به ترکیبات اضافی ندارند و خلوص ساخته شده در این طلاها بیشتر است و رنگ زرد آن بیشتر در طرح های سلطنتی و کلاسیک کاربرد دارد و با سنگ های قیمتی بسیار سازگار است مانند طلای زرد با سنگ عقیق یا طلای زرد با یاقوت سرخ.

خرید زیورآلات طلا

تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست که انتخاب و خرید این زیورآلات طلا بستگی به نظر شخصی دارد و بستگی به نیازهای مشتریان دارد و هر کدام دارای ویژگی های خاص است که بارزترین آنها در خرید این نوع از طلاها است.

تفاوت در قیمت این دو نسبت به وزن آنها است به همین منظور برای خرید زیورآلات طلا شما می توانید به سایت تاج گالری مراجعه و نحوه خرید این طلاها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در این مطلب تفاوت طلای سفید و طلای زرد چیست را بررسی کردیم و تمام زیورآلات طلا در بازار به صورت طلای سفید و طلا زرد است به همین منظور شما می توانید با کارشناسان مجرب تاج گالری ارتباط برقرار کنید و از نحوه سفارش زیورآلات طلا اطلاع حاصل کنید.

عضویت در خبرنامه تاج
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادهای تاج، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.